
Auto Stencil Printer without Vision
Specification
| Product name | NeoDen Auto Stencil Printer without Vision |
| Maximum board size(X x Y) | 600mm x 350mm |
| Minimum board size(X x Y) | 50mm x 50mm |
| PCB thickness | 0.4mm~6mm |
| Transfer height from the ground | 520±40mm |
| Printing Accuracy | ±0.025mm |
| Print Cycle | ≤7.5S change time 5 mins |
| Transfer speed | 1800mm/s PLC control |
| Transfer orbit direction | L-R, R-L |
| Machine weight | Appro. 420Kg |
| Machine size | 1500*700*1500 mm |
| Packing size | 1740*760*1700mm |
Our Service
We are in a good position not only to supply you high quality pnp machine, but also the excellent after sales service.
Well-trained engineers will offer you any technical support.
10 engineers powerful after-sales service team can respond customers queries and enquiries within 8 hours.
Professional solutions can be offered within 24 hours both workday and holidays.

Q1: Can l visit your factory?
A: By all means, we warmly welcome your arrival.
Before you take off from your country, please let us know. We will show you the way and arrange time to pick you up if possible.
Q2: Can I request to change the form of packaging and transportation?
A: Yes, We can change the form of the packaging and transportation according to your request, but you have to bear their own costs incurred during this period and the spreads.
Q3: What is your advantage compared with your competitors?
A: (1). Qualified Manufacturer
(2). Reliable Quality Control
(3). Competitive Price
(4). High Efficiency working (24*7hours)
(5). One-Stop Service
About us

Zhejiang NeoDen Technology Co., LTD., founded in 2010, is a professional manufacturer specialized in SMT pick and place machine, reflow oven, stencil printing machine, SMT production line and other SMT Products.
We believe that great people and partners make NeoDen a great company and that our commitment to Innovation, Diversity and Sustainability ensures that SMT automation is accessible to every hobbyist on everywhere.
3 different R&D teams with total 25+ professional R&D engineers, to ensure the better and more advanced developments and new innovation.
Skilled and professional english support&service engineers, to ensure the prompt response within 8 hours, solution provides within 24 hours.


If you need, please feel free to conatct us for more information.
Hot Tags: auto stencil printer without vision, China, manufacturers, suppliers, wholesale
Send Inquiry
